19.01.2016, 07:53

Extrémista Wilders šokoval. Migrantov označil za islamské bomby s testosterónom

Extrémista Wilders šokoval. Migrantov označil za islamské bomby s testosterónom

Líder holandskej krajne pravicovej Strany slobody (PVV) Geert Wilders vyzval v pondelok prostredníctvom videosprávy v holandčine a angličtine na zatvorenie moslimských mužov žiadajúcich v tejto krajine o azyl do utečeneckých táborov, čo by malo zabrániť sexuálnym zločinom páchaným "islamskými bombami s testosterónom".

Prostredníctvom zverejnenej videosprávy Wilders reagoval na udalosti zo silvestrovskej noci v centre nemeckého Kolína nad Rýnom, kde stovky žien nahlásili, že boli sexuálne napadnuté, pričom z tohto násilia obvinili moslimských imigrantov.

Šéf PVV tvrdí, že aj holandským ženám hrozí, že im bude podobne ublížené, ak by sa moslimskí imigranti mohli voľne pohybovať na verejnosti.

Holandský nacionalista Wilders tiež vyhlásil, že moslimskí prisťahovalci priniesli do Európy "sexuálny terorizmus" a opätovne vyzval na uzatvorenie vonkajších hraníc Európskej únie. Kým hranice nebudú uzavreté, riešením je podľa neho izolácia mužských imigrantov od väčšinovej spoločnosti.

"Kým sa tak nestane, kým sú naše ženy ohrozované islamskými bombami testosterónu, navrhujem zavrieť všetkých mužských utečencov v strediskách pre žiadateľov o azyl," vyhlásil Wilders.

Aj keď Holandsko nie je obľúbenou destináciou pre moslimských migrantov, ktorí aj naďalej prúdia do Európy, do novembra minulého roku bolo v krajine zaregistrovaných okolo 54-tisíc žiadostí o azyl. Nespokojnosť obyvateľov Holandska so zvyšovaním počtu migrantov vyniesla Wildersovu PVV na vrchol obľúbenosti politických strán, keď dosahuje rekordnú popularitu v histórii svojej existencie.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.