12.12.2014, 00:00

Naše MMS-ky bude sledovať Kaliňák

Kontroverzný nákup, ktorý vyšetruje polícia, si vyžiada ďalších vyše päť miliónov eur

Naše MMS-ky bude sledovať Kaliňák

Štát zaň zaplatil asi desať miliónov eur, no už vyše tri roky leží zabalený v krabiciach bez využitia. A hoci sa celým nákupom už zaoberá aj polícia, obchod sa má v najbližšom čase dotiahnuť do konca. Kontroverzný nový odpočúvací systém, ktorý nakúpilo ministerstvo vnútra ešte pod vedením Daniela Lipšica (NOVA), majú totiž na jar sprevádzkovať. Podľa informácií HN rezort vnútra asi pred troma týždňami podpísal novú zmluvu s dodávateľom systému, so spoločnosťou Orga Trade, na základe ktorej odpočúvací systém dobuduje a uvedie do prevádzky. Nebude to však zadarmo. Výška najnovšieho kontraktu má presiahnuť päť miliónov eur, čím sa projekt oproti pôvodným plánom výrazne predraží. Vnútro totiž za Lipšica hovorilo o celkovej sume šesť miliónov eur, neskôr sa jeho cena mala vyšplhať na 10 miliónov.

Podrobnosti o zákazke sa však verejnosť nedozvie. „Informácie týkajúce sa odpočúvacieho systému podliehajú režimu utajenia, preto sa k nim nemôžeme vyjadrovať,“ uviedol riaditeľ komunikačného odboru ministerstva vnútra Ivan Netík.

Slabá kontrola

Nový systém polícii či tajným službám umožní podrobnejšie monitorovanie,

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články