13.02.2016, 00:02

Úradník šesť rokov nechodil do práce, nikto si to nevšimol

Úradník šesť rokov nechodil do práce, nikto si to nevšimol

Španielsky štátny úradník dostal pokutu 27-tisíc eur po tom, čo najmenej šesť rokov neprišiel do práce. Kolegovia si jeho absenciu všimli až vo chvíli, kedy mal byť ocenený za dlhodobú službu. Kuriózny prípad sa odohral v meste Cádiz na juhozápade Španielska, píše portál iDNES.cz.

Joaquin Garcia, ktorého úlohou bolo dohliadať na stavbu čistiarne odpadových vôd, od roku 2004 nechodil do práce. V roku 2010 sa prípad dostal pred súd, ktorý vo štvrtok rozhodol v prospech úradu a mužovi uložil povinnosť zaplatiť pokutu 27-tisíc eur. Podľa denníka The Times ide o najvyššiu možnú uloženú pokutu a je to o desať tisíc eur menej, než činil ročný Garciov plat.

69-ročný Garcia obvinenia odmieta a tvrdí, že sa stal obeťou šikanovania. Do práce vraj chodil každý deň, ale nebolo tam čo robiť, píše britský denník The Independent.

Na otázku, prečo nedostatok práce nehlásil, odpovedal, že musel podporovať rodinu a bál sa, že by ťažko hľadal inú prácu. Podľa svojich slov sa teda začal intenzívne venovať čítaniu a stal sa expertom na filozofiu Spinozu. V súčasnej dobe je v dôchodku.

Jeden zo svedkov na súde uviedol, že Garciu nevidel celé roky, hoci ich kancelárie boli oproti sebe. Jorge Blas Fernandez, ktorý na úrade pracoval v rokoch 1995 až 2015, povedal, že "všetci si mysleli, že na neho dohliada vodárenská spoločnosť, ale nebolo to tak." "Zistili sme to, keď sme mu chceli odovzdať pamätnú dosku za dvadsať rokov služby," dodal.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.