03.01.2016, 19:36

Fotka opilca zo Silvestra baví internet. Prirovnávajú ju k umeleckému dielu

Fotka opilca zo Silvestra baví internet. Prirovnávajú ju k umeleckému dielu

Tá fotografia obsahuje všetko - zápletku, atraktívne prostredie a atmosféru silvestrovskej noci. A tiež kompozíciu ako mnohé umelecké diela. Fotografia Joela Goodmana sa prakticky cez noc stala hitom internetu - a tiež predmetom mnohých paródií.

Fotografia zachytáva následky novoročnej zábavy na jednej z ulíc anglického Manchestru. V popredí zasahuje polícia proti agresívnemu mužovi, píše portál Lidovky.cz. Na ich zásah hľadí žena, ktorá niečo hovorí rozhorčene ich smerom. V pozadí potom leží na zemi ďalší muž, pravdepodobne opojený oslavami.

Situáciu zachytil fotograf na voľnej nohe Joel Goodman a publikovaná bola vo fotogalérii servera Manchester Evening News. Za popularitou fotografie ale stojí iný novinár - a to Roland Hughes z britskej stanice BBC, ktorý fotografiu 1. januára umiestnil na sociálnej sieti Twitter. Do tohto okamihu ju zdieľalo vyše 26 tisíc ľudí, ďalšie stovky ju na internete prezentovali v iných verziách.

Ako uvádza server The Guardian, fotografia je prirovnávaná k renesančným dielam. Niektorí používatelia tiež upozorňujú, že fotografia má znaky Fibonacciho špirály, ktorá bola významnými umelcami v minulosti používala pre dosiahnutie rovnováhy.

Boli to ale práve Hughesove slová, že fotografia vyzerá ako umelecké dielo, čo prinútilo mnohých používateľov vytvoriť pomocou počítačových úprav z fotografie umelecký kúsok.

Stranou potom nezostali ani recesisti, ktorí opitého muža z pozadia fotografie využili pre svoje parodické snímky. V nich sa muž objavuje ako súčasť Michelangelovho diela alebo ako symbol slobody.

Aj napriek veľkej popularite snímky však zostáva jej autor Joel Goodman skromný. "Taká snímka je v podstate len o tom byť v správny čas na správnom mieste - čo som náhodou bol."

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.