14.11.2015, 12:03

Náš redaktor z Paríža: Plakali pri mne ľudia. Ale nechcú dať teroristom najavo, že sa boja

Počet obetí stúpol na 129. Ďalších vyše tristo ľudí je zranených, ktorý uviedli francúzske úrady.

  • Francúzske úrady hovoria, že útoky sa odohrali na siedmich rôznych miestach.
  • Najkrvavejším útokom bola streľba v koncertnej sále Bataclan. Traja teroristi ozbrojení automatickými zbraňami tam postrieľali najmenej 120 ľudí.
  • Útočníci strieľali do davu pred klubom náhodne, aby spôsobili čo najväčšie straty na životoch.
  • Polícia predpokladá, že všetci útočníci boli počas akcie zabití, pričom ich možní komplici môžu byť stále na úteku. Útočníkov malo byť päť až osem.
  • Ide o najhorší teroristický útok v povojnových dejinách Francúzska.
  • Francúzsky prezident Francoise Hollande v súvislosti s nočnými útokmi v Paríži vyhlásil mimoriadny stav v celej krajine a rozhodol tiež o uzavretí štátnych hraníc

Miesta v Paríži, kde teroristi zaútočili:

Koncertná sieň Bataclan: Hudobný klub na bulvári Voltaire je jedným z najznámejších v Paríži. V piatok hostil koncert kalifornskej rockovej skupiny Eagles of the Death Metal.

Štadión Stade de France: Samovražedné útoky sa podľa polície odohrali v blízkosti dvoch vchodov do štadiónu a v priľahlej reštaurácii McDonalds. Zahynuli zrejme štyria ľudia, z ktorých traja boli údajne atentátnici. 

La Belle Equipe: V priestoroch pouličnej kaviarne a japonskej reštaurácie na Rue de Charonne zomrelo po útoku zrejme 19 ľudí.

Bar Le Carillon a reštaurácia Le Petit Cambodge: V priestoroch baru a blízkej kambodžskej reštaurácie na Rue Alibert s rýchlym občerstvením si streľba teroristov vyžiadala 13 obetí.

Avenue de la République: Po útokoch zomrelo päť ľudí.

Bulvár Beaumarchais: Jedna obeť streľby teroristov.