16.11.2015, 14:54

Prisaháme, že zaútočíme na Washington, odkazuje Islamský štát v novom videu

Hnutie Islamský štát (IS) dnes v novom videu varuje krajiny zúčastňujúce sa leteckých úderov v Sýrii pred teroristickými útokmi, aké sa v piatok stali v Paríži.

Radikáli sa tiež vyhrážajú atentáty v Spojených štátoch, konkrétne vo Washingtone, napísala agentúra Reuters. Autenticitu nahrávky, na ktorej hovorí jeden muž, ale nebolo podľa Reuters možné overiť.


Sledujeme online: Prisaháme, že zaútočíme na Washington, odkazuje Islamský štát v novom videu


Osud Francúzska podľa hovorcu radikálov stihne tie štáty, ktoré sa podieľajú na "križiackej kampani" v Sýrii. "A potom, prisaháme, zaútočíme na Ameriku a jej srdce Washington,“ uvádza muž na videu.

Islamský štát sa už prihlásil k piatkovej sérii útokov v Paríži, pri ktorej zahynulo najmenej 129 ľudí. Podľa francúzskej vlády boli atentáty naplánované v Sýrii. Francúzsko už zintenzívnilo letecké údery proti pozíciám IS v tejto blízkovýchodnej krajine.

V Sýrii od vlaňajška útočia na bašty IS Spojené štáty a niektoré arabské krajiny (Jordánsko, Bahrajn, Katar, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty). K operácii sa postupne pripojila tiež Kanada, Británia, Francúzsko, Turecko a Rusko, ktoré je ale obviňované, že útočí skôr na sýrsku opozíciu.