Slovenský hokejista Peter Cehlárik (druhý vpravo) strieľa gól na 3:0 v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Poľsko. FOTO: TASR/AP

Kontrolované víťazstvo. Presilovky nám proti Poliakom nešli, teší však čisté konto i gól prvej formácie

15.05.2024, 23:19
  • Slovenskí hokejisti majú po štyroch dueloch na prebiehajúcich MS na konte osem bodov.
  • Poliakov prestrieľal náš tím v pomere 44 - 20.
  • Slovákov v zápase nečakane potiahol dvojgólový Lukáš Cingeľ.

Slovenskí hokejisti potvrdili úlohu favorita a vo štvrtom vystúpení na tohtoročných MS dokázali v Ostrave zdolať outsidera z Poľska 4:0. Naši severní susedia, ktorých vedia slovenský kouč Róbert Kaláber, nedostali náš tím príliš do úzkych, v zápase sme však mali viacero hluchých herných úsekov. Celkovo sme však duel kontrolovali.

Slováci sa dlho s Poľskom trápili, upokojili ich až dva rýchle góly v závere

„Asi najlepšie nám vyšli prvá tretina, mali sme dobrý vstup. V prostrednej tretine sme trošku poľavili a Poliaci sa osmelili. Hra sa teda vyrovnala. Stále sme však mali navrch. Škoda, že nám dnes nešli presilovky, z ktorých sme vôbec nedali gól. Ale aspoň sme prikrášlili skóre ku koncu zápasu dvoma presnými zásahmi,“ zhodnotil pre HN duel bývalý reprezentant a olympionik Richard Šechný.

Podľa niekdajšieho robustného zakončovateľa, ktorý v sezóne 2006/2007 odohral aj štyri duely za poľský celok Podhale Nowy Targ, si Ramsayho družina v stredu večer v Ostravar aréne splnila svoju trojbodovú povinnosť. A hoci herne to nebolo vždy úplne oslnivé, do ďalších stretnutí si treba vziať pozitíva.

Slovenský tréner Poľska pre HN: Varšava nemá ani tím, hokej sa tu dostane do športových správ raz za mesiac

„Určite pomôže nášmu brankárovi (Hlavajovi) do ďalšieho priebehu šampionátu čisté konto. To vždy poteší. A je to odmena aj pre obranu,“ dodal ešte svoje postrehy Šechný.

Plusom je tiež, že sa konečne strelecky presadila naša elitná formácia. Na 3:0 totiž v 58. minúte zvyšoval Peter Cehlárik po dobrej práci Juraja Slafkovského. Náš tím potrebuje, aby to triu Cehlárik – Hrivík – Slafkovský gólovo sypalo.

Najbližšie sa naši reprezentanti predstavia v zápase až v sobotu večer, kedy budú čeliť Francúzom. Naopak, Poliaci zostávajú s jediným bodom na chvoste tabuľky a ich nádej na záchranu v elitnej divízii sa pomaly vzďaľuje.

MS v hokeji 2024

01 - Modified: 2024-05-15 21:15:13 - Feat.: 1 - Title: Slováci sa dlho s Poľskom trápili, upokojili ich až dva rýchle góly v závere 02 - Modified: 2024-05-15 18:45:09 - Feat.: 1 - Title: Slováci hrajú proti Poľsku v rovnakej zostave ako s USA 03 - Modified: 2024-05-15 11:58:01 - Feat.: 1 - Title: Slovenský tréner Poľska pre HN: Varšava nemá ani tím, hokej sa tu dostane do športových správ raz za mesiac 04 - Modified: 2024-05-15 09:28:31 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Poliaci sa môžu cítiť unavení. Je našou úlohou to využiť a vyhrať, tvrdí Ramsayho asistent 05 - Modified: 2024-05-15 09:20:27 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Slováci zdolajú outsidera 5:1, prognózuje poľské médium 06 - Modified: 2024-05-14 22:03:59 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Rakúsko sa postaralo o senzáciu, Kanade strelilo v tretej tretine päť gólov. K výhre to nestačilo
01 - Modified: 2024-05-29 08:58:42 - Feat.: - Title: Muž v Poľsku údajne zháňal informácie o vojenskom vybavení pre Ukrajinu, môže si odsedieť až osem rokov 02 - Modified: 2024-05-29 07:36:20 - Feat.: - Title: Malý slovenský trh je dostatočne atraktívny aj pre väčších hráčov 03 - Modified: 2024-05-28 22:00:00 - Feat.: - Title: Po práci na vojnu. Poliaci trénujú streľbu aj prvú pomoc, chcú byť na Rusov pripravení 04 - Modified: 2024-05-28 15:00:21 - Feat.: - Title: Má slovenská reprezentácia šancu dosiahnuť na medailu? Najskôr musí zažehnať hroziacu pohromu 05 - Modified: 2024-05-28 13:05:20 - Feat.: - Title: Ilegálny migrant na hranici s Bieloruskom pobodal poľského pohraničníka, útočníkovi sa podarilo ujsť
menuLevel = 2, menuRoute = sport/ms-v-hokeji-2024, menuAlias = ms-v-hokeji-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
29. máj 2024 11:47