11.07.2017, 00:00

Liek na brexit opäť zažiaril v Londýne

Tenis Marcus Willis sa stal hrdinom minuloročného Wimbledonu, darilo sa mu aj v tomto ročníku.

Pred rokom Marcus Willis na Wimbledone zažiaril v dvojhre, tento rok sa mu zase senzačne darilo vo štvorhre.
Zdroj: Reuters

Londýn – Hoci vypadol v druhom kole, aj tak sa Marcus Willis stal hrdinom minuloročného Wimbledonu. Vtedy 772. hráč sveta, úplný outsider turnaja, ktorý napriek všetkým predpokladom vyzval Rogera Federera na centrálnom kurte. A tento rok na seba upozornil znovu: vo štvorhre s Jayom Clarkom vyradili minuloročných šampiónov Herberta s Mahutom.


Zaúradovala láska
Bolo to iba pár dní po tom, čo sa Briti spamätávali z prekvapivého hlasovania o odchode z Európskej únie. Tenisový Wimbledon sa pomaly rozbiehal a najviac sa nehovorilo Djokovičovi ani Murrayovi, ale o svojráznom chlapíkovi, ktorý sa akoby omylom ocitol na zraze tenisovej smotánky.


Marcus Willis bol vo svetovom rebríčku až na konci ôsmej stovky. Ešte nedávno premýšľal, že s tenisom skončí, ale potom stretol na koncerte svoju budúcu lásku, zubárku Jennifer. Tá ho prehovorila, aby hral ďalej.


Cez kvalifikáciu sa dostal do hlavnej súťaže, kde senzačne zdolal o viac než 700 miest vyššie postaveného Berankisa, aby jeho príbeh mohol dostať čarovnú bodku: večierok s Roger

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.