04.07.2017, 00:00

Saganov rival menil históriu Tour

Cyklistika. Nemec Marcel Kittel vyhral ako prvý etapu na kotúčových brzdách. „Je to marketingový ťah,“ zhodujú sa experti.

Marcel Kittel
Zdroj: TASR

Prvým pretekárom, ktorý sa na najslávnejších cyklistických pretekoch sveta Tour de France obliekol do zeleného dresu, je najväčší rival Petra Sagana. Víťazstvom v druhej etape sa Nemec Marcel Kittel zapísal do histórie. Ako prvý dokázal triumfovať v etape na niektorom z podujatí Grand Tour s použitím kotúčových bŕzd. Tie sú v súčasnosti iba vo fáze testovania a Medzinárodná cyklistická únia UCI ich povoľuje len na niektorých podujatiach a vybraným pretekárom. Ich výhodou je dlhšia životnosť a neopotrebuje sa najmä pri prudkých zjazdoch tak ako klasická, čeľusťová brzda. „Je to šikovný marketingový ťah. Kittelov triumf môže výrobcom pomôcť naštartovať biznis, aby sa predávalo viac bicyklov s týmto systémom,“ povedal pre HN Marek Varhanovský, majiteľ predajne BikePro. Tá má na Slovensku zastúpenie na predaj bicyklov Specialized, na ktorom Kittel dosiahol unikátny triumf.

Nebezpečné pre profíkov
Rovnako ako Varhanovský, aj člen výkonnéh

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.