03.07.2017, 00:00

Pád vyradil z Tour top favorita

Cyklistika Alejandro Valverde zažil bolestivý pád, ktorý ho vyradil nielen z pretekov na francúzskych cestách, ale z celej sezóny.

Alejandro Valverde
Zdroj: TASR

Pre muža, ktorý bol na jar takmer neporaziteľný, sa tohtoročná Tour de France po páde skončila. Počas dažďa a na mokrej trati neudržal Alejandro Valverde v ľavotočivej zákrute stabilitu, na kaluži sa jeho koleso pošmyklo a Španiel vo veľkej rýchlosti letel nohami priamo do kovových zábran pri trati.

Koniec Tour, koniec sezóny
Nebol to vôbec pekný pohľad. Cyklista, ktorý mal byť za Nairom Quintanom plánom B vo svojom tíme Movistar v súboji o titul, zostal ležať schúlený na zemi. Desiata Tour jeho kariéry sa preňho iba po desiatich minútach skončila, musel sa vzdať. Zlomené jabĺčko v kolene a členok navyše znamenajú aj koniec celej sezóny. Ďalší španielsky cyklista a líder tímu Bahrajn Merida Ion Izagirre má zlomený bedrový stavec a rovnako ako Valverde sa podrobil operácii.

Časovka v znamení mnohých pádov
Pádom sa však nevyhli ani ďalší pretekári. Na vlastnom tele okúsil tvrdosť düsseldorfského asfaltu vlaňajší holandský šampión Dylan Groenevegen, ktorý sa 15 metrov šmýkal po zemi. Podobný osud krátko na to stretol aj Georgeho Benetta, tímovú dvojku LottaNL-Jumbo na celkovom poradí. Tým sa výpočet nekončí. Pád na koľajniciach zažil Nicolas Roche alebo Toby Gallopina. A potom aj naozaj zvučné mená pelotónu – Alejandro Valvedre, Primož Roglič.

Koniec debatám o Froomovi
Triumfom tímu Sky, naopak, vyvrcholila začiatočná časovka, veď medzi najlepšími šiestimi majú troch jazdcov a medzi elitnou osmičkou štyroch. Po 14 kilometroch enormného úsilia oslavoval Geraint Thomas, o päť sekúnd pred Stefanom Küngom z BMC a o sedem sekúnd pred svojím tímovým kolegom a

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.