19.06.2017, 00:00

Tréning v USA mi zachránil kariéru

Jedna z hviezd víkendového mítingu Pravda-Televízia-Slovnaft Darja Klišinová exkluzívne pre HN.

Darja Klišinová
Zdroj: TASR/AP

Vlani patrila k najkontroverznejším postavám športového sveta. Napriek dopingovým škandálom ruských atlétov a ich diskvalifikácii bola jedinou, ktorá štartovala na olympiáde. Darja Klišinová.

Nebolo zvláštne byť jedinou atlétkou z Ruska na olympijských hrách?
Pre mňa to bolo náročné a veľmi stresujúce. Cítila som sa pod veľkým tlakom, doľahla na mňa zodpovednosť, keďže som bola jediná.

V Riu ste skončili až na 9. mieste. Ovplyvnila váš výkon nervozita?
Jednoznačne. Fyzicky som sa necítila najlepšie. Tie dva týždne pred olympiádou boli vyčerpávajúce. Situácia okolo môjho štartu sa menila zo dňa na deň. Keď som napokon dostala povolenie, bola som emocionálne prázdna, ani som sa už z toho nedokázala tešiť. Bola som v najhoršej situácii, do akej sa športovec môže dostať.

Konkrétne?
Pred akýmkoľvek podujatím máte nejakú emóciu – môžete sa veľmi tešiť, alebo byť naštvaný z nepodareného výsledku. Ja som po vystúpení v Riu necítila vôbec nič, lebo toho bolo na mňa priveľa.

Aj po roku pretekáte pod neutrálnou vlajkou. Nemôžete pod svojou, ruskou?
Také sú pravidlá, ktoré dodržiavame. Ruská atletická federácia a jej športovci sú stále diskvalifikovaní a nemôžu chodiť na podujatia. Ja nemám teraz na výber a ak chcem súťažiť, musím pod neutrálnou vlajkou.

Mnoho ruských športovcov sa o vás vyjadrovalo, že ste zradkyňa, keď súťažíte, aj keď

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.