19.05.2017, 00:00

Šatan. Najlepšia voľba pre náš hokej

Kapitán majstrov sveta by mohol byť novým generálnym manažérom. „Bol by skutočným prínosom,“ tvrdí Ján Filc.

Miroslav Šatan
Zdroj: TASR/M. Baumann

Je symbolom úspechu slovenského hokeja v ére samostatnosti. Miroslav Šatan sa ako jediný hráč podieľal na všetkých štyroch medailách národného tímu z majstrovstiev sveta – trikrát v úlohe kapitána.

Okrem toho, že v nej zodvihol v roku 2003 aj trofej pre majstrov sveta, desať rokov predtým pomáhali jeho zásahy dostať Slovensko zo suterénu svetového hokeja. A čoskoro by mohol „tichý zabijak“, ktorý nosieval na chrbte číslo 18, odvrátiť prípadný pád národného tímu do B-kategórie (I. divízie, skupiny A). 

Ešte pred príchodom Martina Kohúta na post prezidenta hokejového zväzu bolo pre neho výzvou získať Šatana pre služby slovenského hokeja. K jej naplneniu nebolo zatiaľ bližšie ako dnes. Po konečnom 14. mieste – najhoršom výsledku národného tímu v histórii majstrovstiev sveta.Po stopách Šťastného
Či má legenda slovenského hokeja záujem stať sa novým generálnym manažérom reprezentácie po odchádzajúcom Róbertovi Švehlovi, sme zisťovali aj u samotného Šatana. No na telefonáty, e-maily ani textové správy nereagoval.

„Jeho príchod je na dobrej ceste,“ povedalo pre HN viacero zdrojov. Je Šatan ideálnou voľbou na pozíciu generálneho manažéra a dokáže urovnať pretrvávajúce nezhody v slovenskom hokeji? Aj to sme zisťovali u bývalého trénera, kouča majstrov sveta z Göteborgu Jána Filca. 

„Ukázalo sa, že či už Peter Šťastný alebo Peter Bondra dokázali na tomto poste vytvoriť kvalitné mužstvá. Využili na to svoje skúsenosti a dobré kontakty. Miro by bol určite dobrá voľba a znamenal by skutočný prínos,“ tvrdí Filc.

Svoje schopnosti mimo ľadových plôch predviedol Šatan aj v septembri minulého roka. Hneď v prvej funkcii mimo hokejovej kariéry zaznamenal senzačný úspech.

Ako generálny manažér priviedol Tím Európy k druhému miestu na Svetovom pohári. „Miro Šatan je jednou z najviac rešpektovaných postáv v slovenskom hokeji. Má vystupovanie, inteligenciu, charizmu a obrovské skúsenosti. Pre náro

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.