20.04.2017, 00:00

Slováci nadchli. Proti Rusku ich netreba odpisovať

Šéf európskych skautov v novom klube zámorskej NHL z Las Vegas Vojtěch Kučera pre HN.

Slováci nadchli. Proti Rusku ich netreba odpisovať
Zdroj: TASR

Čo robia desiatky skautov z NHL počas majstrovstiev sveta do 18 rokov na Slovensku, aké informácie o hráčoch hľadajú a aký význam má šampionát pre budúcnosť slovenských talentov? Odpovede sme hľadali u Vojtěcha Kučeru, riaditeľa skautov pre Európu v novom tíme NHL z Las Vegas.

Čo zahŕňa práca vyhľadávača talentov počas majstrovstiev sveta do 18 rokov, ktoré v týchto dňoch hostia Poprad a Spišská Nová Ves?
Snažíme sa vidieť čo najviac zápasov a pokryť dianie na ľade v oboch mestách. Po zápasoch zadávame získané informácie do počítača, kde program tieto poznatky pri jednotlivých hokejistoch vyhodnocuje.

Ktoré schopnosti sú pri sledovaní juniorov najzásadnejšie?
Nemôžem vám detailne opísať, na čo sa zameriavame. Každé mužstvo má trochu inak nastavené hodnotenia. Jednoducho „pitváte“ pôsobenie vybraného hokejistu na ľade. No dôležité sú aj mimohokejové faktory – v akom prostredí vyrastal, rodinné zázemie a iné. Čím viac informácií o ňom máte, tým je to pre vás lepšie pri konečnom rozhodovaní.

Dá sa percentuálne odhadnúť, nakoľko je výkon hokejistu na MS do 18 rokov dôležitý pre prípadný draft NHL, ktorý sa uskutoční už o dva mesiace v Chicagu?
Nedá sa to odhadnúť. Šampionát je, pochopiteľne, dôležitý, ale rovnako aj ďalšie turnaje v sezóne. Kľúčový je hokejový prejav hráča počas celého ročníka, nielen počas piatich – šiestich zápasov na majstrovstvách sveta. Je to však posledný turnaj pred samotným draftom.

Skúsme konkrétny príklad náš

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.