09.03.2017, 00:00

Jedinečný šampionát na Slovensku vyjde na státisíce eur

Na Slovensku prvýkrát privítame ženskú elitu v kolektívnom športe. „Cieľom je vyrovnaný rozpočet,“ tvrdí šéf zväzu.

Slovenskí florbalisti
Zdroj: TASR/L. Grinaj

Patrí k najrýchlejšie rastúcim športom na Slovensku a najmä u mládeže sa teší čoraz väčšej popularite. Tieto pozície si bude môcť florbal upevniť v tomto roku, keď Slovensko premiérovo organizuje majstrovstvá sveta žien. Šampionát, ktorý včera spoznal zloženie základných skupín, je unikátny tým, že prvýkrát v histórii sa pod Tatrami predstaví ženská elita v niektorom z kolektívnych športov.

Že nejde o marginálne podujatie, potvrdzuje fakt, že sa uskutoční v dvoch najväčších arénach Bratislavy – na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu pre 10-tisíc divákov a v päťtisícovej Hant Arene.

Na majstrovstvách sveta sa vrátane Slovenska zúčastní šestnásť krajín, okrem iných USA, Austrália, Japonsko či exotické Thajsko a Singapur. „Rozpočet celého podujatia je 628-tisíc eur, pričom najvyššiu položku tvorí prenájom dvoch štadiónov,“ povedal pre HN Daniel Granec, prezident Slovenského zväzu florbalu.

Za turnaj treba platiť
Prenájom arén tvorí predbežne zhruba štvrtinu celého rozpočtu, čiže vyše 150-tisíc eur. Medzi ďalšie náklady patrí zabezpečenie dopravy v rámci Bratislavy či letenky, ubytovanie a strava pre 41 zástupcov Medzinárodnej florbalovej federácie IFF odmeny pre 27 pracovníkov podieľajúcich sa na priebehu decembrového šampionátu.

„Museli sme zaplatiť aj za možnosť zo

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.