09.03.2016, 00:00

So Šarapovovou končíme, oznámila firma Nike. Ruská tenistka kvôli dopingu schudobnie

Tenisová hviezda Maria Šarapovová prišla o štedrého sponzora. Kontrakt s ňou ukončil v reakcii na pozitívny dopingový test najväčší svetový výrobca športových potrieb Nike a následne švajčiarsky výrobca hodiniek TAG Heuer. Ruska môže prísť aj o ďalšie príjmy, ktoré tenisom vysúťažila.
Šarapovová, ktorá je jednou z najlepších ruských i svetových tenistiek, neprešla dopingovým testom na Australian Open. Na tlačovej konferencii sa ospravedlnila a uviedla, že tento rok zakázanú látku meldonium užíva už desať rokov zo zdravotných dôvodov.
Neprešla testom
Aféra okolo ruskej športovkyne sa ponesie nielen v rovine etiky a reputácie, ale ukrojí najbohatšej športovkyni sveta aj z príjmov. Sponzori sú na podobné kauzy citliví, na pozitívny dopingový nález už zareagovala firma Nike vypovedaním zmluvy so Šarapovovou. K rovnakému kroku v utorok podľa agentúry Reuters pristúpil švajčiarsky výrobca hodiniek TAG Heuer, ktorý s tenistkou spolupracoval od 31. decembra

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.