Djokovič vyrovnal. Finále Davisovho pohára rozhodne záverečná dvojhra

17.11.2013, 16:38

Stav finálového duelu Davisovho pohára tenistov medzi Srbskom a Českom v Belehrade je po štyroch zápasoch nerozhodný 2:2 a o víťazovi rozhodne až záverečná dvojhra. O vyrovnanie sa v nedeľňajšom súboji tímových jednotiek postaral Novak Djokovič, ktorý za 2:41 h zdolal lídra obhajcov trofeje Tomáša Berdycha 6:4, 7:6 (5) a 6:2. V rozhodujúcom súboji by sa mali predstaviť Dušan Lajovič a Radek Štěpánek.

Djokovič nastúpil do súboja s Berdychom s imperatívom víťazstva i jasne pozitívnou bilanciou vzájomných zápasov 14:2. Český tenista v prvom sete tlaku favorita dlho odolával, hoci čelil až desiatim brejkbalom. Deväť dokázal odvrátiť, ale desiaty za stavu 5:4 pre Djokoviča už nie a Srb po 59 minútach hry premenil svoj štvrtý setbal. V búrlivej atmosfére zaplnenej Kombank arény prišli prvé kritické chvíle pre domáceho miláčika v deviatej hre druhého dejstva - dve premiérové brejkové možnosti súpera ale odvrátil a poradil si aj s mankom 2:4 i 4:5 v tajbrejku, ktorého záver zvládol skvele a získal pre seba aj druhý set. Hneď v úvode tretieho povzbudený Djokovič zobral Berdychovi podanie a zápas už suverénne doviedol do víťazného konca.

"Snažil som sa s ním vydržať od začiatku do konca, bohužiaľ to nestačilo. Má vynikajúcu formu, hrá skvele, navyše pred takýmto publikom, aj to ho ženie ďalej. Zaslúžene vyhral," uznal kvality súpera Berdych v rozhovore pre ČT.

Srbi tak stále živia nádej na svoj po roku 2010 historicky druhý triumf v prestížnej súťaži o "šalátovú misu", Česi majú okrem vlaňajšieho úspechu na konte aj víťazstvo z roku 1980 ešte v rámci spoločného Československa.

Finále Davisovho pohára 2013:

Srbsko - Česko 2:2 po tretej dvojhre

piatok:

Novak Djokovič - Radek Štěpánek 7:5, 6:1, 6:4

Dušan Lajovič - Tomáš Berdych 3:6, 4:6, 3:6

sobota

Ilja Bozoljac, Nenad Zimonjič - Tomáš Berdych, Radek Štěpánek 2:6, 4:6, 6:7 (4)

nedeľa:

Djokovič - Berdych 6:4, 7:6 (5), 6:2

Lajovič - Štěpánek

01 - Modified: 2005-09-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: V slepej uličke svieti A ako alternatíva
01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
12. máj 2024 01:34