17.06.2015, 11:45

Slovan zohnal peniaze. A bude hrať v KHL

Slovan Bratislava sa definitívne predstaví v budúcom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V stredu o tom informoval oficiálny web nadnárodnej súťaže. Podľa neho bude v novom ročníku v KHL fungovať 28 klubov a jedinou zmenou bude absencia Atlantu Mytišči v Západnej konferencii, ktorý nahradí Spartak Moskva.

V stredu zasadala rada medzinárodnej súťaže, Atlantu sa nepodarilo splniť finančné náležitosti. "Hrať sa bude v základnej časti rovnako ako v minulej 60 zápasov. Ale štruktúra súbojov bude iná," napísal Sport Ekspress.

Sezóna odštartuje 24. augusta zápasom medzi SKA Petrohrad a CSKA Moskva, víťaz Gagarinovho pohára bude známy po vyvrcholení finále play off najneskôr 19. apríla 2016.

Zohnali peniaze

Slovenský klub predložil v priebehu týždňa úspešne naplnený rozpočet ako aj finančné záruky na zvládnutie nasledujúcej sezóny. Slovan sa predstaví v Bobrovovej divízii Západnej konferencie. S každým zo zvyšných 27 tímov KHL sa stretne v sezóne dvakrát (doma a vonku) a ďalších šesť duelov pridá proti súperom zo svojej konferencie (tri doma a tri vonku). So Slovanom budú hrať v jednej divízii Dinamo Minsk, Dinamo Riga, Jokerit Helsinki, Medveščak Záhreb, SKA Petrohrad a Spartak Moskva.

Spojenie bratislavského Slovana s KHL prinieslo v uplynulom období množstvo mediálnych špekulácií. "Belasým" dochádzal v druhej polovici uplynulého ročníka nadnárodnej súťaže dych a postupne sa prepadli až na poslednú 14. priečku v tabuľke Západnej konferencie. Po sezóne sa veľa diskutovalo ohľadom ďalšej budúcnosti jediného slovenského zástupcu v KHL. Slovan mal finančné problémy, aj preto v jeho prípade rezonovala možnosť ukončenia pôsobenia v elitnej súťaži.

Čaká na ďalší postup

Vedenie klubu malo pripravených niekoľko ďalších alternatív, pričom prvou bola možná účasť tímu v nadnárodnej EBEL lige. Napriek mnohým špekuláciám rakúskych médií však Slovan nepodal do súťaže prihlášku. Učinil tak až v súvislosti s návratom do najvyššej domácej súťaže, no prioritou pre neho naďalej zostala KHL.

V uplynulých týždňoch absolvovali predstavitelia Slovana v Moskve aj sedenie s vedením nadnárodnej súťaže, aby sa dohodli na ďalšom postupe. Ľady sa pohli až v uplynulých dňoch, v ktorých vedenie slovenského klubu naplnilo stanovený rozpočet na budúcu sezónu a zároveň zagarantovalo vedeniu súťaže finančné záruky na zvládnutie celej sezóny.