06.07.2015, 11:14

Slovenská hokejová elita sa búri. Otvoreným listom vyhlásila nedôveru Nemečkovi a spol.

Najlepší slovenskí hokejisti dnes vyjadrili v liste nedôveru slovenskému hokejovému zväzu na čele s Igorom Nemečkom. Medzi podpísanými nechýbajú také zvučné mená ako Marián Hossa. Marián Gáborík, Zdeno Chára či Jaroslav Halák. Ako prvý o tom informoval portál tvnoviny.sk.


Snímka: TASR/Michal Svítok

"Chceli sme jasne ukázať náš postoj, že priebeh voľby prezidenta SZĽH bol nekceptovateľný. Teraz budeme pracovať na ďalších krokoch, aby boli zrozumiteľné a aby vyjadrovali náš nesúhlas. Zisťoval som si, ako to funguje inde, a v Európe majú hlavné slovo pri voľbách hokejové kluby, ktoré sú nositeľmi hokeja v danej krajine. Napríklad v Nemecku volia len kluby a nie funkcionári," povedal pre HNonline držiteľ všetkých slovenských medailí z MS Michal Handzuš.

"Ako sme naznačili v dopise, ide nám o to, že voľby prezidenta SZĽH majú ďaleko od spravodlivej a férovej súťaže. My očakávame voľby v duchu fair play," doplnil ho bývalý reprezentant Ján Lašák.

Obaja hokejisti sa vyhli odpovedi na otázku, či vyhlásenie nedôvery znamená aj odmietnutie reprezentovať. "Ide nám o to, aby sme boli všetci jednotní a ukázali, že sa nám nepáči postup SZĽH. Urobili sme prvý krok a uvidíme čo bude ďalej," uzavrel Lašák. 

K tomuto vyhláseniu sa vyjadril aj šéf hokeja Igor Nemeček. „Dostali sme info počas zasadnutia. Musím povedať, že nesúhlasíme s týmto vyhlásením. Voľby a tie veci čo napádajú v stanovisku prebehli demokraticky, neboli porušené žiadne predpisy a zásady. Tento Výkonný výbor, na ktorého čele stojím, sa bude snažiť všetkým dokázať a ukázať, že si zastanú svoje miesto. Nie len od 27 hráčov bude vytváraný tlak na nás, ale my všetci si budeme vytvárať tlak aby každý člen Výkonného výboru dokázal, že hokej sa v najbližších rokoch posunie dopredu a nebude stagnovať,“ povedal pre HN Nemeček.

Prečítajte si celý dokument:

Vyhlásenie slovenských reprezentantov