28.12.2015, 12:24

Verejnosť nemá právo na informácie o stave Schumachera, tvrdí jeho právnik

Verejnosť nemá právo na informácie o zdravotnom stave bývalého majstra sveta formuly 1 Michaela Schumachera, ktorý pred dvoma rokmi pri rekreačnom lyžovaní utrpel vážne zranenia hlavy. Uviedol to jeho právnik pre mediálne záležitosti Felix Damm v rozhovore pre agentúru DPA.

"Chápem, že ľudia chcú vedieť, ako sa mu darí. Ale na druhej strane už nie je aktívny pretekár a má právo na svoje súkromie. Akonáhle sa začal proces rekonvalescencie v nemocnici a v domácom prostredí, už nie je povinnosťou informovať o jeho zdravotnom stave," uviedol Damm.

O Schumacherovom zdravotnom stave nie je prakticky nič známe, jeho rodina ani manažérka Sabine Kehmová neposkytujú žiadne detaily. Kehmová minulý týždeň poprela správy, že sedemnásobný šampión F1 už opäť môže chodiť a zdôraznila, že podobné špekulácie sú "nezodpovedné".

Štyridsaťšesťročný Schumacher sa zranil 29. decembra 2013, keď pri medzisviatkovom lyžovaní spadol vo francúzskych Alpách na skalu. Mesiace potom ležal v nemocnici v umelom spánku, neskôr ho v júni 2014 presunuli na rehabilitačnú kliniku a od septembra toho istého roka je v domácom liečení vo Švajčiarsku.

Súvisiace články