26.06.2015, 00:00

"Končím so Širokého hokejom". Na internete sa spustila na Nemečka lavína kritiky

Stačilo len pár minút a znovuzvolený šéf slovenského hokeja Igor Nemeček má ďalšieho nepriateľa. Okrem viacero ľudí z hokejového prostredia je proti nemu aj verejnosť. A verejne.

Hneď po tom, ako Nemeček porazil vo voľbách o šéfa slovenského hokeja protikandidáta Richarda Lintnera v pomere hlasov 58:45, vznikla na sociálnej sieti Facebook stránka proti Nemečkovi s názvom "Končím so Širokého hokejom". Nemeček je totiž od začiatku na poste šéfa hokeja spájaný s veľkopodnikateľom a bývalým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja Jurajom Širokým. Za pár hodín má už stránka vyše tritisíc fanúšikov.

Proti znovuzvoleniu Igora Nemečka sa dnes postavili aj viaceré osobnosti slovenského hokeja na čele s majstrami sveta z roku 2002 Michalom Handzušom a Jánom Lašákom. " Igor si spravil domácu úlohu, on a jeho tím teraz oslavujú, ale oni ešte nevedia, že prehrali. Je to pre nich horšie, ako keby odstúpili. Keď človek nepočúva okolie, dopadne zle," povedal pre hnonline.sk Lašák. Handzuš dokonca hovoril o tom, že slovenský hokej sa prepadne až na dno.

"Všetci sa zhodneme, že slovenský hokej upadá a namiesto toho, aby sa zvolila zmena a aby sa niečo naštartovalo, tak sa zvolil človek, ktorý bol 15 rokov na najvyšších funkciách na zväze. Myslím si, že tá cesta pod ním je jasná a asi to ďalej bude takto pokračovať. Asi to musí padnúť celé na dno a takto skončiť," povedal Handzuš.


Prečítajte si aj: Lintner netajil sklamanie: Nemeček bude čerpať z mojich plánov
Čo hovoria osobnosti na prehru Richarda Lintnera (veľká anketa)