20.06.2014, 12:06

V Trenčíne sa naučil strieľať góly. Dnes Nigérijčan žiari v USA

Útočník Fanendo Adi patrí medzi top kanonierov v americkej najvyššej súťaži.

Šesť zápasov, štyri góly a dve asistencie. Bývalý kanonier futbalistov AS Trenčín Fanendo Adi žiari po svojom príchode do zámorskej profesionálnej ligy MLS v drese Portlandu Timbers. Posilou amerického tímu sa stal v polovici minulého mesiaca.

"Cítim sa tu veľmi príjemne," cituje agentúra AP 23-ročného Nigérijčana, ktorý je v Portlande na hosťovaní z FC Kodaň. Do Dánska prestúpil pred rokom v lete s vizitkou úspešného strelca z Trenčína, za ktorý hrával od roku 2009 s krátkymi medzizastávkami v ukrajinských celkoch Metalurg Doneck, Dynamo Kyjev a Tavrija Simferopoľ.

Adi v oboch svojich premiérových štartoch od začiatku zápasu zaznamenal za Portland dva góly, čím prepisoval klubové historické štatistiky. Navyše ho po vydarenom dueli proti Real Salt Lake vyhlásili za Hráča týždňa v MLS. "Som tu na to, aby som pomáhal mužstvu. Nie je to o individuálnych výkonoch, ale o tíme. Chcem prispieť vždy, keď dostanem príležitosť." Jeho hosťovanie v Portlande by malo trvať už iba necelé dva mesiace, sám však vyjadril záujem zostať a rovnaký cieľ má aj majiteľ klubu Merritt Paulson.

Adi je v Portlande posilou na ihrisku i mimo neho. Okamžite po príchode sa Nigérijčan zapojil aj do dobrovoľníckej činnosti a pomáha zbierať jedlo pre rodiny, ktoré potrebujú pomoc.