15.08.2007, 14:46

Slovenskí vodní pólisti začnú v Bratislave proti Rusku

Riaditeľ sekcie vodného póla pri Európskej lige plaveckých športov (LEN) Talian Marco Birri definitívne potvrdil program európskeho kvalifikačného turnaja vodných pólistov o postup na budúcoročné olympijské hry v Pekingu, ktorý sa uskutoční 2. - 9. septembra v bratislavskej plavárni na Pasienkoch. Nedeľňajší žreb počas záverečného dňa majstrovstiev Európy kadetiek v gréckej Chanii posunul zverencov skúseného chorvátskeho Anteho Nakiča do šesťčlennej A-skupiny, v ktorej Slováci narazia postupne na Rusko, Macedónsko, Francúzsko, Rumunsko a Nemecko. V B-skupine sa stretnú Grécko, Taliansko, Čierna Hora, Holandsko a Slovinsko.

Program európskej kvalifikácie na OH 2008 v Pekingu vo vodnom póle mužov (2. - 9. septembra, Bratislava - Pasienky):

A-skupina: Nemecko, Rumunsko, Rusko, Macedónsko, Francúzsko, Slovensko
B-skupina: Grécko, Taliansko, Čierna Hora, Holandsko a Slovinsko

Nedeľa (2. septembra):
A-skupina: Nemecko - Francúzsko (11.30), Rumunsko - Macedónsko (16.30), Rusko - Slovensko (19.00)
B-skupina: Grécko - Slovinsko (13.00), Taliansko - Čierna Hora (20.30)

Pondelok (3. septembra):
A-skupina: Francúzsko - Rusko (17.00), Macedónsko - Slovensko (18.30), Rumunsko - Nemecko (20.00)
B-skupina: Čierna Hora - Slovinsko (11.30), Taliansko - Holandsko (13.00)


Utorok (4. septembra):
A-skupina: Rusko - Rumunsko (11.30), Nemecko - Macedónsko (13.00), Slovensko - Francúzsko (18.30)
B-skupina: Čierna Hora - Grécko (17.00), Slovinsko - Holandsko (20.00)


Streda (5. septembra):
A-skupina: Macedónsko - Francúzsko (11.30), Rumunsko - Slovensko (18.30), Nemecko - Rusko (20.00)
B-skupina: Slovinsko - Taliansko (13.00), Holandsko - Grécko (17.00)

Štvrtok (6. septembra):
A-skupina: Rumunsko - Francúzsko (11.30), Rusko - Macedónsko (13.00), Slovensko - Nemecko (18.30)
B-skupina: Holandsko - Čierna Hora (17.00), Grécko - Taliansko (20.00)

Piatok (7. septembra):
Voľný deň

Sobota (8. septembra):
O 9. - 11. miesto: A6 - B5 (12.00)
O 5. - 8. miesto: A3 - B4 (14.00), B3 - A4 (16.00)
Semifinále: A1 - B2 (18.00), B1 - A2 (20.00)

Nedeľa (9. septembra):
O 9. miesto (9.30), o 7. miesto (11.00), o 5. miesto (12.30), o 3. miesto (14.00), finále (16.00)