07.11.2007, 16:37

Federer v skupine s Roddickom, Davydenkom a Gonzálezom

V šanghajskom hoteli Hilton v stredu vyžrebovali základné skupiny tenisového Masters Cupu, výberového koncoročného turnaja najlepšej osmičky singlistov aj deblistov podľa rebríčka Race.

Najvyššie nasadený tenista a zároveň obhajca minuloročného triumfu Švajčiar Roger Federer sa predstaví v Červenej skupine spoločne s Rusom Nikolajom Davydenkom, Američanom Andym Roddickom a Čiľanom Fernandom Gonzálezom. V Zlatej skupine bude lídrom Španiel Rafael Nadal a jeho súpermi Srb Novak Djokovič, Španiel David Ferrer a Francúz Richard Gasquet. Prvým náhradníkom nebude rebríčkovo vyššie postavený Argentínčan David Nalbandian, ale Španiel Tommy Robredo. Nalbandian, ktorý v uplynulých troch týždňoch senzačne triumfoval na záverečných dvoch podujatiach série ATP Masters v Madride a Paríži a v Šanghaji triumfoval v roku 2005, uviedol, že do Číny ako náhradník nepocestuje a končí sezónu.
V stredu vyžrebovali aj majstrovský turnaj vo štvorhre. V Červenej skupine budú hrať dvojnásobní finalisti Bahamčan Mark Knowles s Kanaďanom Danielom Nestorom, šampióni US Open Švéd Simon Aspelin a Rakúšan Julian Knowle, Česi Lukáš Dlouhý a Pavel Vízner a francúzski víťazi Wimbledonu Arnaud Clément, Michael Llodra. V Zlatej skupine sa okrem obhajcov titulu Švéda Jonasa Björkmana a Bielorusa Maxa Mirného
predstavia dvojice: Paul Hanley, Kevin Ullyett (Austr./Zimb.), Martin Damm, Leander Paes (ČR/USA) a Jonathan Erlich, Andy Ram (Izr.). Práve izraelský pár sa dostal do výberovej osmičky z náhradníckeho postu, keď zastúpil najvyššie nasadených amerických bratov Boba a Mika Bryanovcov. Tí sa oficiálne vzdali účasti pre zranenie Mikovho lakťa.
V Šanghaji sa bude hrať v dňoch 11. - 18. novembra v hale Qi Žong na tvrdom povrchu Taraflex s rekordnou celkovou dotáciou 4,45 milióna USD.

Žreb ATP Masters Cupu 2007 / DVOJHRA

Červená skupina:
Roger Federer (1-Švajč.)
Andy Roddick (5-USA)
Nikolaj Davydenko (4-Rus.)
Fernando González (7-Čile)

Zlatá skupina:
Rafael Nadal (2-Šp.)
Novak Djokovič (3-Srb.)
David Ferrer (6-Šp.)
Richard Gasquet (8-Fr.)

ŠTVORHRA
Červená skupina:
Mark Knowles, Daniel Nestor (1-Bah./Kan.)
Simon Aspelin, Julian Knowle (3-Švéd./Rak.)
Lukáš Dlouhý, Pavel Vízner (5-ČR)
Arnaud Clément, Michael Llodra (7-Fr.)

Zlatá skupina:
Paul Hanley, Kevin Ullyett (2-Austr./Zimb.)
Martin Damm, Leander Paes (4-ČR/USA)
Jonas Björkman, Max Mirnyj (6-Švéd./Biel.)
Jonathan Erlich, Andy Ram (8-Izr.)

Program prvého hracieho dňa - nedeľa 11. 11. (začiatok o 7.00 h SEČ):

centrálny dvorec / dvojhra - Zlatá skupina:
Rafael Nadal (2-Šp.) - Richard Gasquet (8-Fr.)
Novak Djokovič (3-Srb.) - David Ferrer (6-Šp.)
štvorhra / Zlatá skupina:
Martin Damm, Leander Paes (4-ČR/USA) - Jonas Björkman, Max Mirnyj (6-Švéd./Biel.)
Paul Hanley, Kevin Ullyett (2-Austr./Zimb.) - Jonathan Erlich, Andy Ram (8-Izr.)