TASR/AP

Tatarov Montreal nestačil na Colorado

20.12.2018, 06:29
Slovenský útočník sa nepresadil už piaty zápas za sebou.

Hokejisti Montrealu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Colorada 1:2.

Canadiens viedli od 6. minúty po presilovkovom góle Brendana Gallaghera, no domáci dokázali skóre otočiť zásluhou svojho jagavého prvého útoku - v druhej tretine vyrovnal na 1:1 Mikko Rantanen a v 41. minúte strelil víťazný gól kapitán "lavíny" Gabriel Landeskog.

Fínsky krídelník Rantanen si vďaka zisku dvoch bodov (1+1) upevnil vedenie v tabuľke produktivity, kraľuje jej s 58 bodmi pred spoluhráčom Nathanom MacKinnonom (55), ten proti Montrealu nazbieral dve asistencie. Tatar odohral 16:55 min. a bodovo sa nepresadil už v piatom zápase za sebou.

V druhom nočnom dueli Pittsburgh triumfoval na ľade Washingtonu 2:1 a zastavil tak víťazné ťaženie obhajcu titulu.

Capitals predtým vyhrali päť zápasov v rade. Gólom a asistenciou sa na výhre Penguins podieľal kapitán Sidney Crosby.

Bodovo naprázdno vyšiel kanonier "Caps" Alexander Ovečkin, ktorý dosiaľ ťahal sériu šiestich zápasov s aspoň jedným streleným gólom a šnúru 14 stretnutí s aspoň jedným kanadským bodom.

Výsledky NHL:
      Washington - Pittsburgh 1:2, Colorado - Montreal 2:1

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. apríl 2024 05:36