Košičanky víťazne nad Trutnovom

01.12.2006, 06:50

Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice zvíťazili vo svojom štvrtom vystúpení v I-skupine Európskeho pohára FIBA vo štvrtok večer na domácej palubovke v Infiniti aréne nad českým tímom Kara Trutnov 92:54 (26:16, 17:17, 26:9, 23:12). Zverenky trénera Vladimíra Karnaya si tak pripísali na svoje konto už tretie víťazstvo v skupine a takmer naisto si zabezpečili účasť v šestnásťfinále tejto druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej klubovej súťaže.

K Cero V.O.D.S. Košice - Kara Trutnov 92:54 (26:16, 17:17, 26:9, 23:12)
Body K Cero: Mazzanteová 22, Růžičková 20, Číkošová 13, Branzovová 12, McCarvilleová 11, Jalčová 8, Barényiová 3, Michulková 3
Najviac bodov Trutnova: Stehlíková 15, Podešvová 9
TH: 24/18 - 13/9, fauly: 11 - 17, trojky: 4 - 3, rzhodovali: Valovics (Maď.) - Čebyšev (Ukr.), 2200 divákov

Hosťujúce basketbalistky viedli len v úvode 2:0, potom už opraty zápasu vzali pevne do rúk domáce basketbalistky. V 3. min viedli 7:3 a o päť minút neskôr po trojke Mazzanteovej už 22:11. Domáce naďalej zvyšovali svoj náskok a tri minúty pred "veľkou prestávkou" bol rozdiel skóre v ich prospech už 15-bodový - 39:24. Trutnovčanky ani za tohto stavu zbrane neskladali, naopak, zodvihli hlavy a na začiatku druhej polovice stretnutia dokázali znížiť na 43:36. Domáce sa však včas spamätali a na konci 30. min po koncovke Jalčovej svietilo na ukazovateli skóre 69:42. V 34. min náskok narástol na 30 bodov a o ďalšie tri minúty už bol 40-bodový - 88:48. V týchto chvíľach pripomínal výkon košických hráčok exhibíciu, ktorej tlieskalo 2200 divákov. V závere už domáce hrali len na bezpečné udržanie si náskoku, čo sa im podarilo.

Hlasy po zápase:
Vladimír Karnay (trénej Košíc): "Okrem druhej štvrtiny sme v celom zápase dominovali. Pred polčasovou prestávkou sme sa na chvíľu nechali strhnúť k behavému basketbalu, našťastie sme veľmi rýchlo začali hrať svoju hru. Vysoké víťazstvo je veľavravné, náš postup je už takmer istý."

Martin Petrovický (tréner Trutnova): "V úvodnom polčase sme ako-tak držali krok, no potom sme sa vlastnými chybami položili. Konečný výsledok je reálnym odrazom diania na ihrisku."

Výsledok druhého zápasu:
Arvi Marijampole (Lit.) - Dinamo Moskva (Rus.) 85:92 (20:23, 25:18, 15:22, 25:29)
najviac bodov: Kinkevičieneová 28 - Augustusová 25