11.08.2017, 00:00

Šatan pre HN: Kanaďan Ramsay je drahší ako Zdeno Cíger

Generálny manažér slovenských reprezentácií Miroslav Šatan po oznámení nového kouča národného tímu Craiga Ramsayho.

Miroslav Šatan
Zdroj: TASR

Po Glenovi Hanlonovi sa postaví na lavičku hokejovej reprezentácie druhý Kanaďan. 66-ročný Craig Ramsay patrí k najskúsenejším trénerom NHL posledných troch desaťročí. „Tí, čo v zámorí hrali a poznajú ho, vedia, aká kvalita sem prichádza,“ tvrdí pre HN Šatan.

Bol Kanaďan Craig Ramsay pre vás prvou voľbou na reprezentačného trénera, alebo bolo v hre viac kandidátov?
Pozeral som na nejaké mená, ktoré boli dostupné. A hlavne som hľadal expertov, ktorí by nám mohli pomôcť so smerovaním slovenského hokeja do budúcnosti. Nielen v koučovaní národného tímu, ale aj v mentoringu ďalších trénerov pri mládežníckych tímoch.

Riadili ste sa pri výbere vlastnými skúsenosťami alebo vám niekto radil?
Rozprával som sa o tom s viacerými ľuďmi, ale hľadal som najvhodnejší typ aj podľa svojej pamäti a hokejových skúseností.

Čo vás na trénerovi Ramsayovi najviac upútalo?
Od roku 1984, keď končil s hráčskou kariérou, pôsobil ako tréner či asistent v mnohých kluboch NHL a má v nej 30-ročné skúsenosti. Je to masa zápasov, skúsenosti a analýzy, ktoré musel vo svojom živote urobiť. Je tam obrovská databáza informácií, z ktorých môžu naši tréneri čerpať.

V čom je výnimočný v porovnaní s inými trénermi?
On je taký správny typ. Nielen že sa vie postaviť na lavičku a koučovať, ale vie byť aj mentorom. Dôležité pre nás je, aby naučil našich trénerov analyzovať hokejové zápasy. V tomto aj z vlastných skúseností viem, že je špičkový odborník. Aj preto toľko rokov v NHL trénoval. Tí, čo v NHL hrali a poznajú ho, to o ňom

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.