28.07.2017, 00:00

Pre mňa je dôležité, aby ma peniaze nezmenili

Adam Jakubech (vpravo) bol súčasťou tímu na nedávnych majstrovstvách Európy do 21 rokov. Neodchytal ani zápas, do brány ho nepustila jednotka – Adrián Chovan (vľavo).
Zdroj: TASR

Po tom, čo bol dva roky brankárskou jednotkou Spartaka Trnava, sa 20-ročný gólman dočkal životného prestupu. „Lille mi otvorilo oči v tom, ako to funguje vo veľkom futbale,“ tvrdí Adam Jakubech pre HN.

Váš manažér si pochvaľoval, ako ste s prehľadom zvládli odchod zo Slovenska do Francúzska. Ste taký rozvážny a pokojný odmalička?
Neviem, snažil som sa to vnímať normálne. Takéto slová chvály sa veľmi dobre počúvajú od človeka, s ktorým už dlhšie spolupracujem. Som rád, že všetko okolo prestupu prebehlo k mojej spokojnosti.

Mali ste viacero ponúk aj z iných krajín. Prečo ste si vybrali práve francúzsky klub OSC Lille?
Veľkú úlohu pri tomto kroku zohrali názory všetkých, čo k tomu mali čo povedať. Teda okrem mňa a môjho manažéra aj rodičia. Ja by som takýto dôležitý životný krok bez mojich rodičov, respektíve otca, neurobil. Vždy si nechám poradiť a zvážim všetky aspekty takéhoto rozhodnutia.

Päťročnú zmluvu s Lille ste podpísali v stredu. Už ste si stihli zatrénovať s mužstvom?
V deň po

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.