17.07.2017, 00:00

Nové e-schránky potešili. No firmy majú stále výhrady

Systém viac pripomína prívetivé rozhranie e-mailov, správy sa však stále nedajú preposielať.

Štátne e-schránky mali byť sprevádzkované už v lete 2015, odložila ich druhá vláda Roberta Fica (vľavo).
Zdroj: TASR

Nový dizajn štátnych e-mailov nebol krokom vedľa. Firmy ho hodnotia pozitívne. Spokojná je aj iniciatíva Slovensko.Digital. „Podľa prvých skúseností je to určite zlepšenie,“ vraví Ján Hargaš. Verí, že štátna agentúra bude nasledujúce mesiace monitorovať používanie schránok a pýtať si spätnú väzbu, z ktorej vzídu ďalšie nápady na zlepšenia.


Dôležité tlačidlá
Daňová poradkyňa Marcela Bošková tvrdí, že konečne pribudli také triviality ako tlačidlo „späť“ či obdoba tlačidla „home“, ktoré na weboch bežne fungujú pre návrat na úvodnú stránku. V starej verzii e-schránok tento základ chýbal. Po novom sa dá tiež lepšie prepínať medzi jednotlivými schránkami, ak ich spravuje štatutár viacero.


E-schránky okrem toho sumarizujú súvisiace informácie. Ak je teda napVeronika Šoltinskáríklad rôzna korešpondencia s nejakou štátnou inštitúciou, po kliknutí na jednu zo správ sa ukážu aj ďalšie súvisiace správy, vysvetľuje Bošková. Uľahčuje sa tak vyhľadávanie. „Hoci táto sumarizácia bola pôvodne aj v starej verzii e-schránok, po zlepšení grafiky nových e-schránok sa v správach ešte lepšie orientuje,“ povedala daňová poradkyňa. Nové e-schránky sa tak konečne aspoň trochu viac podobajú na klasický prívetivý e-mail.


Výhrady podnikateľov
Detské choroby a problémy sa ich však stále držia. Tatra banka zaregistrovala jeden hneď po oficiálnom spustení systému. „Konkrétne napríklad lehota od potvrdenia prevzatia doručenky po doručenie samotného elektronického dokumentu nám v niektorých prípadoch trvala aj viac ako hodinu,“ povedala Andrea Bieliková, vedúca oddelenia správy dokumentov banky. Problém by mal byť už odstránený.


Podnikateľom by mala pri nejasnostiach pomôcť prístupná nápoveda a vysvetlivky, ktoré štátny e-mail ponúka. Ta

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.