14.07.2017, 00:00

"Nie som proti Kotlebovi." V Banskej Bystrici kandiduje aj spojenec šéfa ĽSNS

Marian Kotleba
Zdroj: Marek Kmeť

Sedmička kandidátov na župana v Banskobystrickom kraji sa čoskoro rozrastie o ďalšieho adepta. Podpisy začal v pondelok zbierať primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko. „Nechcel som to ešte zverejniť, ale už je to vonku, niektorí ľudia mi to už podpísali, takže áno,“ potvrdil pre HN. Nezávislý kandidát ich podľa zákona potrebuje aspoň tisíc.

Na rozhodnutí rimavskosobotského primátora by nebolo nič zvláštne, keby nepatril k blízkym ľuďom súčasného predsedu Banskobystrického kraja, extrémistu Mariana Kotlebu.

Nie som zálohou ĽSNS
Z minuloročnej výročnej správy ĽSNS zverejnenej na portáli Finstat.sk vyplýva, že pred poslednými parlamentnými voľbami daroval Šimko strane 500 eur. Do úradu primátora, ale aj na župného poslanca pritom kandidoval ako nezávislý.

Ku Kotlebovi má však blízko už pár rokov. Spoločne so šéfom banskobystrického VÚC sa na videu z júna 2015 vyjadrujú k bratislavskému pochodu proti utečencom, ktorý sa niekoľko dní predtým odohral pod taktovkou pravicových extrémistov. Šimko hovorí, že aj on na pochode vystúpil.

Zároveň sa gemerský politik Kotlebu viackrát zastal. Na oficiálnych stránkach ĽSNS ho obraňoval, keď vláda m

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.