12.07.2017, 00:00

Danko zmenil názor. Do boja proti Kotlebovi nepostaví nikoho

Po dlhšom váhaní od nápadu mať vlastného adepta v každom kraji upustili aj národniari.

Šéf SNS Andrej Danko
Zdroj: TASR/J. Kotian

Ani jedna z trojice vládnych strán nepostaví svojho kandidáta na post banskobystrického župana proti Marianovi Kotlebovi. Smer-SD sa z priameho zápasu stiahol už pred pár mesiacmi. Doteraz však váhala SNS, ktorá pôvodne plánovala vlastného uchádzača v každom kraji. V banskobystrickej župe napokon zmenila názor.

Rozhodnú preferencie
„Mali sme krajskú koaličnú radu a zrejme dáme odporučenie voličom, aby podporili nejakého kandidáta mimo Kotlebu,“ povedal pre HN banskobystrický krajský predseda národniarov Štefan Turek. Podľa neho je kandidátov dosť a nechcú prispievať k triešteniu. S vlastným kandidátom nepočíta ani Most-Híd, čo potvrdil krajský predseda pre banskobystrický región László Nagy.

Koaličné strany sa teda rozhodli vyčkať na moment, keď sa trojica preferenčne najúspešnejších kandidátov dohodne, kto pôjde do priameho súboja proti Kotlebovi. Poslanec Národnej rady Martin Klus, podnikateľ so zdravou stravou Ján Lunter a riaditeľ Múzea SNP S

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.