12.07.2017, 00:00

Danko zmenil názor. Do boja proti Kotlebovi nepostaví nikoho

Po dlhšom váhaní od nápadu mať vlastného adepta v každom kraji upustili aj národniari.

Šéf SNS Andrej Danko
Zdroj: TASR/J. Kotian

Ani jedna z trojice vládnych strán nepostaví svojho kandidáta na post banskobystrického župana proti Marianovi Kotlebovi. Smer-SD sa z priameho zápasu stiahol už pred pár mesiacmi. Doteraz však váhala SNS, ktorá pôvodne plánovala vlastného uchádzača v každom kraji. V banskobystrickej župe napokon zmenila názor.

Rozhodnú preferencie
„Mali sme krajskú koaličnú radu a zrejme dáme odporučenie voličom, aby podporili nejakého kandidáta mimo Kotlebu,“ povedal pre HN banskobystrický krajský predseda národniarov Štefan Turek. Podľa neho je kandidátov dosť a nechcú prispievať k triešteniu. S vlastným kandidátom nepočíta ani Most-Híd, čo potvrdil krajský predseda pre banskobystrický región László Nagy.

Koaličné strany sa teda rozhodli vyčkať na moment, keď sa trojica preferenčne najúspešnejších kandidátov dohodne, kto pôjde do priameho súboja proti Kotlebovi. Poslanec Národnej rady Martin Klus, podnikateľ so zdravou stravou Ján Lunter a riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev majú len ústnu dohodu a k ničomu sa písomne nezaviazali.

Rozhodnutie, kto bude napokon pokračovať ďalej, padne po lete. Samotné voľby budú štvrtého novembra. Oproti predchádzajúcemu hlasovaniu sa župan volí iba v jednom kole, úradu sa ujme ten, kto získa najviac hlasov.


Zástupcovia vládnych strán zati

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.