21.06.2017, 00:36

Mika ako prvý riaditeľ dokončil celý mandát

Mika ako prvý riaditeľ dokončil celý mandát
Zdroj: Peter Mayer

Václav Mika je prvým riaditeľom RTVS, ktorý svoj mandát dotiahol až do konca volebného obdobia. Verejnoprávnu inštitúciu posilnil ekonomicky – hospodáril bez strát, ako aj programovo. Čo je najdôležitejšie, pozdvihol imidž a dôveryhodnosť verejnoprávnej inštitúcie. To, čo Václavovi Mikovi zabránilo ďalej pokračovať vo funkcii, bola nedostatočná politická podpora –  keďže nového generálneho riaditeľa na Slovensku volia poslanci v parlamente. Václav Mika svoju misiu generálneho riaditeľa v RTVS končí v auguste tohto roka. Paradoxne, v roku 2012, keď do funkcie nastupoval, bol práve nominantom strany Smer.

Zlepšil hospodárenie

Dnes verejnoprávna inštitúcia hospodári s prebytkom. Mika sa zameral sa najmä na najväčšiu časť výnosov RTVS, ktorou sú koncesie. Po nástupe začal s intenzívnymi akvizičnými kampaňami, vďaka ktorým identifikoval nedoplatky v úhradách. V dôsledku neustálych výziev na zaplatenie nedoplatkov príjmy z koncesií rástli napriek tomu, že nedošlo k ich zvýš

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.