30.05.2017, 00:00

Žigov nový balíček proti byrokracii pomôže hotelom

Nahlasovanie cudzincov má byť pre hotelierov jednoduchšie. Možno bude už skutočne elektronické.

Žigov nový balíček proti byrokracii pomôže hotelom
Zdroj: Pavol Funtál

Elektronické nahlasovanie cudzincov malo byť prelomom v hotelierskej brandži. Priniesť malo zjednodušenie procesu a odbremenenie od zbytočných hárkov, ktoré musia ubytujúci každých päť dní ručne vyplniť a poslať na cudzineckú políciu. O elektronický systém však záujem nie je a hotely volajú po zmene, dôvodom je prílišná byrokracia. Rezort vnútra sa im po roku a pol od uvedenia nevyužívanej e-služby rozhodol vyhovieť. Zjednodušenie nahlasovania si stanovil ako jednu z priorít na zlepšenie podnikateľského prostredia.

Necelé dve percentá
Ubytovatelia tvrdia, že elektronický proces, ktorý rezort rozbehol začiatkom minulého roka, je v súčasnosti príliš komplikovaný. „Popri ňom musíme cudzineckej polícii naďalej zasielať hlásenia v písomnej forme,“ hovorí predseda Košickej hotelovej asociácie Rastislav Amrich. Zmenilo sa iba to, že formulár nájdu v systéme a elektronicky vyplnia. Aj preto ho v súča

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.