25.04.2017, 00:00

Štát prijal výhrady, e-schránky poľudští

Podnikateľov má motivovať aj ľahšie podanie žiadostí o eurofondy.

Štyria z piatich používateľov nepovažujú e-schránky za dostatočne komfortné. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby, ktorá celý systém zastrešuje, by privítali prehľadnejšie zobrazovanie údajov a jednoduchšiu orientáciu v zozname správ. Väčšina tiež vníma kriticky, že nie je umožnené preposielať správy z elektronickej schránky na e-mail.

Vypočujú ľudí
„Aby boli e-schránky proklientské, bolo by ich potrebné výrazným spôsobom upraviť. Keď ich už chce štát vnútiť širokému okruhu subjektov, mali by byť používateľsky prívetivé, jednoducho upravovateľné a najmä uľahčujúce prácu a život jej používateľom,“ hovorí Beáta Krausová zo Slovenskej komory daňových poradcov.


Agentúra chystá zmeny na základe získanej spätnej väzby. „Teraz nás čaká fáza programovania a testovania. Nové schránky predstavíme verejnosti už čoskoro,“ hovorí generálny riaditeľ agentúry Norbert Molnár. Podľa Ľubo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.