18.04.2017, 00:00

Žitňanská si osvojila Procházkovu ideu. Poslancom "klepne po prstoch"

Ministerstvo spravodlivosti chystá zaviesť nakladanie s verejnými zdrojmi po novom.

Lucia Žitňanská
Zdroj: TASR

Od nového roka sa bude štát pozerať na nakladanie s verejnými zdrojmi po novom. Predvolebnú ideu bývalého predsedu Siete Radoslava Procházku o hmotnej zodpovednosti verejných funkcionárov si totiž osvojila ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Agenda Siete
Hmotná zodpovednosť verejných funkcionárov patrila k dvom najvýraznejším témam, ktoré pred voľbami presadzovala Sieť. Po vytvorení tretej vlády Roberta Fica, ktorej bola Sieť súčasťou do septembra minulého roka, sa napokon túto prioritu podarilo presadiť aj do vládneho programu. Ich nápad obsahoval aj možnosť poistiť sa, podobne ako top manažéri v súkromnom sektore. „Ak však niekto bude ,chyby‘ páchať opakovane, je zrejmé, že žiadna poisťovňa takéhoto človeka nepoistí a on bude spôsobené škody hradiť z vlastného majetku,“ písalo sa v predvolebných materiáloch Siete.

To, ako bude vyzerať nový zákon z dielne Žitňanskej, sa zatiaľ nevie. „Na návrhu pracujeme. Dnes je predčasné hovoriť o konkrétnostiach,“ povedal hovorca rezortu Peter Bubla, podľa ktorého sa návrh objavoval v programe viacerých strán.

To, že sa už začínajú črtať nové pravidlá, vní

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.