23.03.2017, 00:00

Prednostné vyšetrenie narazilo

Stretnutia ministra Tomáša Druckera s lekármi ukázali nezáujem o doplnkové ordinačné hodiny.

čakáreň, poliklinika, nemocnica
Zdroj: Marek Kmeť

Objednávanie pacienta na určitú hodinu za poplatok, tak ako to v súčasnosti navrhuje rezort zdravotníctva, môže stroskotať. Narazil totiž na nezáujem lekárov. Väčšina s návrhom nesúhlasí. „Vyzerá to tak, že aj keď sa to prijme, tak to 80 percent z nás nezavedie,“ hovorí predsedníčka Predstavenstva Zväzu ambulantných poskytovateľov Edita Hlaváčková.


V súčasnosti zbierajú stanoviská, ale kritických hlasov je podľa nej veľa. Aj podľa prezidenta Slovenskej lekárskej komory Mariána Kollára sa ministerský návrh nestretol s pozitívnym ohlasom. Drucker sa v minulosti vyjadril, že lekárom chce v tejto veci vyjsť v ústrety: „Ak väčšina s niečím nebude súhlasiť, tak sa to jednoducho nezavedie.“ Rezort zatiaľ ďalšie kroky nekonkretizoval.

Viac ako 30 eur
Podľa zámeru ministerstva budú môcť od januára budúceho roka lekári objednať pacientov za poplatok, avšak až po ordinačných hodinách. Ak sa teda pacientovi nebude chcieť čakať, môže si zaplatiť dodatočný čas lekára.

Vyjde ho to od 15 do 30 eur. Keďže však poisťovne lekárom nepreplatia výkony, pre doktor

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.