20.03.2017, 00:00

SaS odmietla koalíciu s Kotlebom aj Smerom

SaS kongres
Zdroj: TASR

Strana SaS v budúcnosti nevytvorí koalíciu s kotlebovcami, ale ani so Smerom. Liberáli si to odklepli na desiatom kongrese strany v Levoči. Na ňom si volili nových členov Republikovej rady strany.

Diskreditácia strany
Politológ Grigorij Mesežnikov za takýmto postupom SaS vidí skutočnosť, aby sa v budúcnosti ani regionálne štruktúry strany nemohli vyhovárať a obhajovať, prečo pristúpili ku kompromisom a spolupracovali s neprijateľnými politickými konkurentmi. „V kontexte dobových skúseností a reálneho vývoja preto písomne vylučujú spoluprácu s kotlebovcami, aby nedošlo k prípadnej diskreditácii strany pred voličmi,“ myslí si Mesežnikov.

To, či spolupracovať s kotlebovcami, dnes niektoré strany vyjasnené majú, iné však nie. Kým OĽaNO nemá jednotný postup, či majú extrémistov podporovať, v klube strany Most-Híd sú dohodnutí, že v parlamente návrhy kotlebovcov ignorujú. A napríklad hnutie Sme rodina Borisa Kollára v Národnej rade pravidelne hlasuje za návrhy kotlebovcov.

Fašistické prvky
„S Marianom Kotlebom nepôjdeme

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.