16.03.2017, 00:00

Slovenská top nemocnica. Drucker oživí mŕtvu ruinu

Naše kľúčové zdravotnícke zariadenie má vzniknúť aj na mieste už vyše 30 rokov rozostavaných Rázsoch.

Slovenská top nemocnica. Drucker oživí mŕtvu ruinu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Na začiatku jej výstavby, pred vyše 30 rokmi, sa o nej hovorilo ako o, na naše pomery, nevídanej nemocnici. Po páde socializmu sa však jej výstavba komplikovala, zastavovala a jemne rozmrazovala. Až prišiel prelom tisícročí a zakonzervovanie stavby. A z pôvodne megalomanského projektu sa bratislavské Rázsochy zmenili na jednu z najznámejších realitných opách. Málokto veril, že projekt niekedy ožije. Prišlo však prekvapenie. Ministerstvo zdravotníctva si totiž práve Rázsochy vybralo ako jedno zo sídiel novej univerzitnej nemocnice.

Už o šesť rokov
Podľa informácií HN si rezort sľubuje, že nové zdravotnícke zariadenie budú môcť pacienti využívať už v roku 2022 a náklady na výstavbu by sa mali vyšplhať na 263 miliónov eur. „Prvý rok plnej prevádzky sa očakáva v roku 2022,“ potvrdila pre HN hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Riaditeľ Stredoeurópskeho inštitútu pre zdravotnú politiku a externý poradca ministra Druckera Tomáš Szalay vš

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.