15.02.2017, 00:00

Dúbravka sa vzbúrila. Náhradné byty odmieta

Mestská časť zmenila postoj. Namiesto výstavby odporúča kupovať hotové byty.

Nájomníci reštituovaných bytov upozorňovali na svoju situáciu už v roku 2011.
Zdroj: Pavol Funtál

Primátorovi hlavného mesta Ivovi Nesrovnalovi sa nepodarí postaviť náhradné byty v Dúbravke. Podľa informácií HN projekt, o ktorom sa hovorí už päť rokov, mestskí poslanci nepodporia. Na štvrtkovom zastupiteľstve plánujú úplne výstavbu zrušiť. Odpor kladú predovšetkým budúci susedia.
Od januára už nie je nájomné v reštituovaných bytoch regulované. Samosprávy, ktoré pre svojich občanov nestihli zabezpečiť náhradné bývanie, musia vlastníkom doplatiť rozdiel oproti trhovej cene. Bratislava chce dotknutých obyvateľov zo Starého Mesta presťahovať do Dúbravky. V mestskej časti naplánovalo budovu so 68 nájomnými bytmi za 4,7 milióna eur.


Stratené náklady
Tamojším obyvateľom sa však nepáči, že stavba má vyrásť na parkovisku. „Mesto nemá byť developerom, ktorý stavia proti svojim občanom,“ vysvetlil mestský poslanec klubu Bratislava Inak Martin Chren. Dodal, že už v minulosti takto zastavili v Ružinove výstavbu rovnakej bytovky, ktorej mal ustúpiť park.
Primátor Bratislavy si za plánmi stojí a vymenúva, že Bratislava musí zabezpečiť nájomcom celkovo až 580 náhradných bytov. Navyše, ak sa výstavba stopne, hlavnému mestu vzniknú zbytočné náklady. „Mestská organizáci

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.