09.12.2016, 00:00

Rezorty rozdajú stovky tisíc eur. Takéto odmeny dajú zamestnancom ministerstvá

Na niektorých ministerstvách zamestnanci neuvidia navyše ani cent. Môžu za to aj škrty.

Rezorty rozdajú stovky tisíc eur. Takéto odmeny dajú zamestnancom ministerstvá
Zdroj: TASR

Blížiaci sa koniec roka sa niektorým spája aj s vianočnými odmenami. Okrem súkromných zamestnávateľov sa ich chystajú vyplácať aj ministerstvá. No nebudú sa z nich tešiť všetci. Väčšina rezortov vlády volí aj tento rok individuálny prístup, v ktorom zohľadňuje plnenie úloh zamestnancami.

Niektorým pomôžu aj výkony, ktoré podali počas polročného slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Jedným z takýchto úradov je napríklad ministerstvo hospodárstva. „V individuálnych prípadoch budú ohodnotení zamestnanci za výkony v rámci predsedníctva.

Odmenu dostane v novembrovej výplate vyplácanej v decembri 332 zamestnancov v celkovej výške 183 950 eur,“ povedal hovorca rezortu Maroš Stano. Podobne na tom budú aj zamestnanci rezortu zdravotníctva, kde sa nadriadení rozhodli pridať extra peniaze 178 ľuďom, ktorí si prilepšia v priemere o 378 eur.

Nehodnotiť plošne
Osobný prístup schvaľujú aj analytici. Takýto spôsob totiž umožňuje jednoduchšie monitorovanie splnených úloh a ich vyhodnotenie. „Na individuálnej úrovni sa výkon dá merať ľahšie ako na úrovni organizácie, prípadne sekcií a naprieč nimi,“ hovorí šéf Útvaru hodnoty za peniaze na ministerstve financií Štefan Kišš.

Hodnota za peniaze je projekt, vďaka ktorému by mal štát efektívnejšie nakladať s verejnými financiami. Kišš hovorí, že odmeňovanie štátnych úradníkov bude predmetom skúmania aj jeho útvaru.

„Prevádzka štátu vrátanie miezd v štáte je tiež témou hodnoty za peniaze. Komplexne sa jej zatiaľ nevenujeme. Pri hodnotení úradníkov, respektíve akýchkoľvek zamestnancov, je zvlášť ťažké a bude kľúčové pre relevantné odporúčania,“ dodáva Kišš.

Odmeny sú dôležité aj podľa riaditeľa inštitútu INEKO Petra Goliaša. Takýto mechanizmus totiž vytvára konkurenčné prostredie, ktoré môže v závere zlepšiť výkony jednotlivých zamestnancov.

„Kľúčové je, aby sa sledovala kvalita výkonov, aby boli spôsoby ich merania a aby preukázateľne mohli dostať odmeny najlepší ľudia. Inak je tam riziko zneužitia, že sa peniaze dajú blízkym osobám bez ohľadu na výsledok, a to by bola chyba,“ hovorí Goliaš.

Najviac na vnútre
Hoci celoplošne nebude vyplácať odmeny žiadny rezort a väčšinou ide len o niekoľko desiatok, maximálne stoviek odmenených zamestnancov, iný prístup má ministerstvo vnútra. To ešte v októbri odmenilo vyše dvoch tretín svojich zamestnancov, medzi ktorých patria okrem úradníkov aj hasiči, policajti či horská služba.

Takmer 37-tisíc zamestnancov si prilepší v priemere o 557 eur. „Ministerstvo vnútra má každý rok na odmeňovanie svojich zamestnancov vyčlenený balík na odmeny, ktorý sa pohybuje na úrovni do 20 miliónov eur v závislosti od úspor,“ odkázal tlačový odbor rezortu vnútra, ktoré má takmer 51-tisíc zamestnancov.

Celoplošne nebude koncoročné benefity vyplácať nikto. Ak niektoré rezorty volili taktiku vzťahujúcu sa na všetkých zamestnancov, tak len v prípadoch, že k platu nepridajú nikomu vôbec nič. Nakrátko tak výjdu zamestnanci ministerstva dopravy, životného prostredia či pôdohospodárstva, ktoré škrtli odmeny pre nižší rozpočet.