28.10.2016, 00:00

Vylučujem, že pacient pocíti finančný stav poisťovne

Všeobecná zdravotná poisťovňa bude uhrádzať zdravotnú starostlivosť aj napriek strate, povedal v rozhovore pre HN minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Vylučujem, že pacient pocíti finančný stav poisťovne
Zdroj: Pavol Funtál

Tomáš Drucker je minister zdravotníctva. Do funkcie ho po tohtoročných parlamentných voľbách nominoval Smer-SD ako krízového manažéra, ktorý má postaviť slovenské zdravotníctvo na nohy. Predtým pôsobil ako generálny riaditeľ Slovenskej pošty.

Všeobecná zdravotná poisťovňa je v strate, ku koncu augusta to bolo 137 miliónov eur. Ako sa na to pozeráte?
Účtovníctvo má odzrkadľovať skutočnosť. Je to ekonomická evidencia podľa skutočnosti, a s takýmto prístupom by sa malo realizovať. Máme tu audítorov, ktorí by mali dbať na to, aby vám kontrolovali, či máte účtovníctvo v poriadku. Ja sám som z tohto zistenia prekvapený. My sme o tom dozvedeli niekedy v lete, keď do poisťovne prišlo nové vedenie. Potrebovali sme však vypracovať analýzy, že čo sa stalo a prečo sa to stalo. Niektoré veci si neviem vysvetliť, čo sa tým chcelo dosiahnuť, lebo na takéto veci sa skôr či neskôr príde.

V septembri mohli ľudia ešte meniť poisťovne. O tom, že Všeobecná zdravotná poisťovňa je v strate, sa však dozvedeli až po tomto termíne, keď sa už prestúpiť nedá. Je tam nejaká súvislosť?
Určite to tak nie je, toto počujem prvýkrát. Ja som sa prepoistil do Všeobecnej zdravotnej poisťovne aj s celou rodinou a absolútne dôveruj

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.