25.10.2016, 00:00

Minister Drucker chce zmeniť financovanie novej nemocnice

Ministerstvo zdravotníctva navrhuje, aby sa zrušil PPP projekt na výstavbu novej budovy Univerzitnej nemocnice Bratislava. V tendri na nemocnicu bojovalo až päť konzorcií.

Minister Drucker chce zmeniť financovanie novej nemocnice
Zdroj: Pavol Funtál

Budúcnosť novej Univerzitnej nemocnice Bratislava je opäť neistá. Po desaťročiach čakania na dostavbu nemocnice na Rázsochách sa mala formou PPP projektu postaviť nová v areáli Nemocnice sv. Michala. Tender sa vyhlásil minulý rok v januári a v lete už v súťažnom dialógu bojovalo päť konzorcií. Budova mala stáť v areáli Nemocnice sv. Michala.


Karta sa však obracia. Drucker navrhuje ukončiť PPP projekt aj rozbehnuté súťažné dialógy. Materiál už je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Podľa hovorkyne rezortu zdravotníctva Stanislavy Lu

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.