22.03.2016, 00:00

Prekvapenia na ministerstvách. Vo vláde kritik Smeru aj lesník

Roman Brecely
Zdroj: TASR

Štyri politické strany, ktoré kreslia novú vládu, prepisujú posledné mená ministrov. Kým doteraz sa na posty ministra dopravy skloňovalo meno Róbert Auxt a na ministra obrany Anton Hrnko či Jaroslav Paška, teraz padajú nové mená. Viaceré z nich sú prekvapením nielen pre verejnosť, ale aj pre odborníkov v daných oblastiach.

Neznáme tváre
Strana Sieť včera navrhla do kresla ministra dopravy Romana Brecelyho, ktorý bol v nedávnej minulosti jedným z veľkých kritikov Ficovej vlády. Premiéra Roberta Fica označil v jednom zo svojich blogov za „neuveriteľne nekompetentného a arogantného“. Brecely bude síce šéfovať doprave, skúsenosti však nazbieral v energetike. Na nového ministra budú podľa odborníkov čakať viaceré nášľapné míny. „Stojí pred obrovskou dilemou, čo urobí s obchvatom Bratislavy,“ hovorí riaditeľ Výskumného ústavu dopravného Pavol Kajánek.

Lesník medzi farmármi
Ďalším neznámym menom v novej vláde bude zrejme lesník Jaroslav Regec, ktorý je horúcim kandidátom na ministra pôdohospodárstva. Ten je medzi oslovenými farmármi neznámou. Otáznikom zostáva nové meno na ministerstve obrany. Donedávna sa spomínala dvojka SNS Paška, teraz je v hre Peter Gajdoš, ktorý pôsobil na ministerstve obrany už v 90. rokoch. „Ak by mi niekto dal dôveru, nerád by som ju sklamal a môžem do toho vložiť svoj profesionalizmus,“ povedal pre HN Gajdoš. Post ministerky školstva nemá istý ani mediálne skloňovaná bývalá hovorkyňa Paneurópskej vysokej školy Helena Poláková. O miesto súperí s Petrom Plavčanom.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.