Zvedavosť Slovákov, čo to vlastne vzišlo z dvojdňového vyjednávania na úrade vlády, sa môže utíšiť. Lídri strán Smer-SD, Most-Híd, Sieť a SNS vyrokovali napríklad viaceré zmeny pre podnikateľov, no sľubujú aj naliať viac peňazí do školstva. Prinášame vám prehľad najdôležitejších programových priorít, ktoré sa strany vznikajúcej vlády budú snažiť presadiť počas nasledujúcich štyroch rokov, spolu s reakciami odborníkov na tieto záväzky.

Prehodnotenie zrušenia vlakov InterCity
Strana, ktorá chcela opatrenie presadiť: SNS
Štátne ícečká zmizli zo železničných tratí len 18. januára tohto roku a už sa hovorí o ich návrate. Vo svojom programe ich mala ako jednu z priorít strana SNS. Tým, že štát tieto vlaky zrušil, ustúpil súkromnému dopravcovi RegioJet, ktorý hrozil ukončením prevádzky svojich vlakov. „Pre cestujúcich je to dobrá správa, ale len dovtedy, kým z trate Bratislava – Košice neodíde RegioJet. Všetko však záleží na tom, aké budú ďalšie kroky štátu. Riešením totiž nie je ochrana štátnej firmy pred konkurenciou súkromných dopravcov. Túto problematiku však treba riešiť komplexne a pravidlá by sa nemali meniť každú

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.