15.12.2014, 10:20

Frešo vyzýva ľudí, aby odišli. A chce zachrániť stranu

Frešo vyzýva ľudí, aby odišli. A chce zachrániť stranu
Stranu SDKÚ-DS, ktorú v poslednom čase poznačili odchody viacerých známych tvarí, chce mať jej predseda Pavol Frešo stabilizovanú do konca roka. Zároveň vyzval tých, ktorí uvažujú o odchode, aby tak spravili čo najskôr.

"Každý, kto ešte uvažuje o odchode z SDKÚ-DS, nech tak urobí čím skôr. Ideálne by bolo, aby to oznámili ešte dnes do konania Prezídia priamo ústrednej kancelárii," uviedol pred dnešným prezídiom strany Frešo. Podľa neho je z hľadiska budúcnosti SDKÚ-DS kľúčové čo najskôr ukončiť organizované, ale aj spontánne odchody zo strany.

"Nechcem, aby sa ktorýkoľvek člen SDKÚ-DS, ktorý o SDKÚ-DS nestojí, ešte aj počas blížiacich sa vianočných sviatkov trápil s touto otázkou", zdôraznil predseda strany. Niektorí túto dilemu podľa jeho slov vyriešili, iní ju riešia verejne a zbytočne tým obťažujú svoje okolie a vnášajú nedôveru medzi radových členov ale najmä voličov strany. Ako dodal, voliči v SDKÚ-DS vidia hlbší zmysel, ako len trápne hľadanie dôvodov odchodu zo strany bývalých členov vedenia. "Všetci z odídených chceli silne meniť Slovensko a svet, ale nikto z nich nechcel zmeniť seba," zdôraznil Frešo.

Z SDKÚ-DS od minulého roka odišli viaceré známe tváre, Lucia Žitňanská (dnes Most-Híd), Miroslav Beblavý (dnes Sieť), Magdaléna Vášáryová aj zakladateľ Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš. Nasledovali Martin Fedor, ktorý ide do Siete k Radoslavovi Procházkovi, a Viliam Novotný, ktorý bude pomáhať Eve Babitzovej s jej stranou Šanca. Uplynulý týždeň oznámil odchod exminister školstva Eugen Jurzyca, Jozef Mikuš, banskobystrický krajský šéf Stanislav Horník aj bratislavský krajský šéf Michal Luciak. Stranu opúšťajú aj radoví členovia, nielen funkcionári.

V Národnej rade SR zostali za SDKÚ-DS už len predseda Pavol Frešo a pokladník Ľudovít Kaník. Strana má ešte europoslancov Štefanca a Eduarda Kukana. Kukan povedal, že zostane do konca. Niektorí politológovia sa zhodujú, že strana už v podstate skončila.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.