25.01.2016, 00:00

Sme v otvorenej vojne, odkázali učitelia. Prvé školy však ukončili štrajk

Približne dvetisíc učiteľov začalo dnes protest na Námestí SNP v Bratislave, kde ich prišli podporiť aj zástupcovia lekárskych a sesterských odborov.

Časť učiteľov dnes prišla do Bratislavy vyjadriť svoju nespokojnosť so smerovaním školstva či nesúhlas s dlhodobým ignorovaním požiadaviek učiteľskej obce.

Očakávajú, že vláda spraví všetko pre to, aby sa štrajk skončil. Podľa informácií Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU) je dnes po celom Slovensku zatvorených 301 škôl.

"Mali by si dobre zvážiť, čo spravia ďalej. Sme pripravení rokovať," odkázal po skončení demonštrácie Branislav Kočan z ISU. Vláda a minister by podľa jeho slov mali spraviť všetko pre to, aby sa štrajk čo najskôr skončil. Učitelia sú podľa Kočana pripravení vydržať až do konca.

Približne dvetisíc učiteľov začalo dnes protest na Námestí SNP v Bratislave, kde ich prišli podporiť aj zástupcovia lekárskych a sesterských odborov.

Učitelia prišli do hlavného mesta z celého Slovenska, a to napríklad z Košíc, Žiliny, Banskej Bystrice či Nitry, Trnavy a Bratislavy. Z námestia sa potom dav presunul pred Národnú radu SR, kde taktiež učitelia hovorili o svojich požiadavkách. Demonštrácia sa skočila približne o 13.15 hod.

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.