04.02.2016, 00:00

Učitelia a sestričky spravili koalíciu

Fico odkázal, že ak bude štrajk pokračovať, bude to vnímať ako protipolitický postoj.

Učitelia a zdravotné sestry sa spojili. Spoločne žiadajú o zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Tá sa má podľa nich konečne zaoberať pálčivou situáciou v školstve a zdravotníctve. Štrajkujúcim učiteľom a sestrám, ktoré dali v nemocniciach naprieč Slovenskom hromadne výpovede, však premiér Robert Fico odkázal, že mimoriadna schôdza nemôže priniesť žiadne výsledky, ale len hádku.

Do volieb podľa neho totiž vláda spolu s parlamentom neprijme už žiadne rozhodnutia v otázke financovania školstva a platov učiteľov. „Učiteľom sme zvyšovali platy, ak budeme vo vláde aj po marcových voľbách, plánujeme v tom pokračovať, sme ochotní so zástupcami rokovať aj do volieb a sme dôveryhodným partnerom,“ odkázal učiteľom Fico v rámci finálneho stanoviska vlády.

Štrajkujúcich učiteľov zároveň vyzval, aby sa vrátili späť za katedry a ponúka im možnosť zúčastniť sa na rokovaní o obsahu programového vyhlásenia vlády a národného vzdelávacieho projektu na najbližšie štyri roky. Premiér však podľa člena štrajkového výboru Inic

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.