11.01.2014, 13:10

Sulík sa vysmieva Ficovi: Mal som rád húpacieho koníka

Poslanci SaS Richard Sulík a Martin Poliačik si zahrali Roberta Fica a Mareka Maďariča. V paródii na Ficovo video.

Na krku červená kravata, v pozadí busta Klementa Gottwalda a na stole kola. Šéf SaS Richard Sulík sa takýmto štýlom prihovoril Slovákom vo svojom najnovšom videu. Reagoval tak na Ficovo video k prezidentskej kampani, v ktorom hovorí o svojom detstve bez mobilu a televízie.

Rolu ministra kultúry zo spomínaného videa si zahral poslancec SaS Martin Poliačik.

"Richard, aká bola tvoja obľúbená hračka," opýtal sa svojho šéfa Poliačik. "Vieš Martin, vyrastali sme bez mobilu, internetu, bez tabletu. Tak bolo aj tých hračiek menej. Ja napríklad som mal húpacieho koníka," odpovedal so smiechom Sulík.

V ďalšej časti si Sulík robil žarty z Ficovej pasáže o "tesilákoch." "Skladal som pioniersky sľub, bola zima a mňa obliekli do krátkych tesilákov, lebo dlhé tesiláky neboli..., lebo plánované hospodárstvo zabudlo obstarať dlhé tesiláky. Takto sa žilo."

Na záver paródie sa Sulík dotkol aj Ficovho vzťahu ku katolíckej cirkvi. "My sme našťastie v rodine nemali kňazov alebo rádové sestry, veď by nás komunisti prenasledovali. Tak ako prenasledovali každého, kto mal iný názor. Komunisti kradli ľuďom slobodu." uzavrel Sulík svoje vystúpenie.

Na internete sa objavilo viacero paródií Ficovho predvolebného monológu. Najviac pozretí má video pod názvom Ficovodka. Videoglosu pripravila aj HNtv. Článok "Večerníček: Pravda o detstve Roberta Fica" si pozrelo takmer desaťtisíc čitateľov.

Pôvodné video Roberta Fica, kde hovorí o svojom detstve