31.12.2015, 00:00

Pellegrini sa stal druhým princom. Frešo potopil seba aj stranu

rozhovor

Politológ Tomáš Koziak v rozhovore pre HN okrem iného povedal, že SNS by bez Ficovej podpory nemala taký úspech a samozvaní lídri pravice majú od tých ozajstných poriadne ďaleko.

Aký bol rok 2015 v slovenskej vrcholnej politike?

Určite to bol jeden z turbulentnejších rokov. Aj z toho dôvodu, že sa blížime k voľbám. Napríklad aj káuz za posledné obdobie vlády Smeru bolo asi viac. Menovať ich pravdepodobne netreba, to by bolo naozaj nadlho. Najmä z týchto dvoch dôvodov však môžeme rok 2015 označiť za ten turbulentnejší.

Ktorý politik zaznamenal v posledných 12 mesiacoch najväčší vzostup?

Neviem, či sa trafím do posledného roka, ale druhá polovica vládnutia Smeru určite patrila Pellegrinimu. To, že sa stal predsedom parlamentu, bol len dôsledok. Príčiny sú však iné. Je to politik veľmi podobný Kaliňákovi. Mladý, dynamický, asi aj fešák. Ide z neho dravosť. Rovnako dokáže komunikovať s voličmi a skok na kandidátke o viac než 30 miest smerom nahor to len potvrdzuje. Myslím si, že spolu títo dvaja vytvoria akúsi dvojicu v Smere a mini

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.