12.12.2014, 00:00

Naše MMS-ky bude sledovať Kaliňák

Kontroverzný nákup, ktorý vyšetruje polícia, si vyžiada ďalších vyše päť miliónov eur

Naše MMS-ky bude sledovať Kaliňák

Štát zaň zaplatil asi desať miliónov eur, no už vyše tri roky leží zabalený v krabiciach bez využitia. A hoci sa celým nákupom už zaoberá aj polícia, obchod sa má v najbližšom čase dotiahnuť do konca. Kontroverzný nový odpočúvací systém, ktorý nakúpilo ministerstvo vnútra ešte pod vedením Daniela Lipšica (NOVA), majú totiž na jar sprevádzkovať. Podľa informácií HN rezort vnútra asi pred troma týždňami podpísal novú zmluvu s dodávateľom systému, so spoločnosťou Orga Trade, na základe ktorej odpočúvací systém dobuduje a uvedie do prevádzky. Nebude to však zadarmo. Výška najnovšieho kontraktu má presiahnuť päť miliónov eur, čím sa projekt oproti pôvodným plánom výrazne predraží. Vnútro totiž za Lipšica hovorilo o celkovej sume šesť miliónov eur, neskôr sa jeho cena mala vyšplhať na 10 miliónov.

Podrobnosti o zákazke sa však verejnosť nedozvie. „Informácie týkajúce sa odpočúvacieho systému podliehajú režimu utajenia, preto sa k nim nemôžeme vyjadrovať,“ uviedol riaditeľ komunikačného odboru ministerstva vnútra Ivan Netík.

Slabá kontrola

Nový systém polícii či tajným službám umožní podrobnejšie monit

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.