15.02.2016, 12:29

Posledný prieskum Polisu potvrdil pokles Smeru, padá aj Procházkova Sieť

Pokles vládneho Smeru-SD potvrdzuje aj ďalší predvolebný prieskum. V agentúre Polis namerali strane Roberta Fica o 2,6 percentuálneho bodu menej ako pred mesiacom. So ziskom 38,4 percenta však stále ide v porovnaní s ostatnými agentúrami o veľmi solídny zisk.

"Čakal som ešte väčší pokles Smeru," hovorí pre HNonline šéf Polisu Ján Baránek. Tvrdí, že vláda nezvládla komunikáciu protestu sestier a štrajku učiteľov. "Nič iné ani nemohla čakať, keď minister odkáže sestrám, že na ne podáva trestné oznámenie," dodal Baránek.

Smeru by podľa posledného prieskumu Polisu pre agentúru SITA pripadlo v parlamente 67 poslancov. Strana by tak musela na vytvorenie vlády hľadať koaličného spojenca.

Na druhom mieste skončila Sieť Radoslava Procházku, ktorá si však oproti januárovému prieskumu výrazne pohoršila. Teraz získala 10,4 percentnú podporu a 18 zástupcov v parlamente.

"Procházka svojimi vyjadreniami zneistil potencionálnych voličov vo vzťahu k možnej spolupráci so Smerom," vysvetľuje stratu podpory Baránek. Šéf Siete pred pár týždňami najskôr naznačil, že sa spolu s Ficovou stranou môže ocitnúť v jednej vláde, už na druhý deň svoje vyjadrenia korigoval.

Na treťom mieste sa umiestnil Most-Híd (9,2 percenta), štvrtá je s tesnou stratou Slovenská národná strana (9,1 percenta).

Zaujímavosťou je, že preferencií Matovičovej strany sa obvinenia od premiéra Fica nijako výrazne nedotkli. OĽaNO-NOVA by volilo 6,8 percenta ľudí, čo predstavuje mierny nárast oproti minulému mesiacu. Do parlamentu by sa ešte dostali KDH a SaS.


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.